Randíme s mobilmi

Autor: Jana Križanová | 13.4.2018 o 17:05 | Karma článku: 1,03 | Prečítané:  251x

Mobilom sme dali prednosť pre všetkým, čo nám predtým bolo bližšie. Najskôr mobil, potom ty.. Sme s ním 24/7

Neviem či je v mojom veku adekvátne hovoriť kedysi , keď kedysi  som ešte neexistovala ale predsa to použijem  a možno mi dáte niektorí za pravdu. Teda tvrdím to na základe toho,že porovnávajúc vzťahy dnes a v minulosti, je tam obrovská časová ( myslím tým dĺžku vzťahu) rozdielnosť. Keď si tak vezmem napríklad moja starká  uzavrela dve manželstvá a každé z nich trvalo niekoľko desaťročí. Nebudem používať len príklad mojej starkej ale určite aj vaše dúfam,že aj mamky sú a boli vo vzťahu,ktorý trval pre nás celú večnosť.
Dnes je to úplne inak. Ľudia sa rozchádzajú a vymieňajú partnerov oveľa častejšie akoby možno aj oni sami chceli. Tým samozrejme nehovorím, že máme ostať s tým jediným,  ktorého máme a navždy , ak tam samozrejme nie sú komplikácie. Tak a presne o tom hovorím , komplikácie. Akonáhle sa vo vzťahu nejaké objavia, prinajlepšom jeden z partnerov chce zo vzťahu vycúvať alebo hľadá iné východiská, ktoré buď priberajú do vzťahu tretiu osobu alebo iné odreagovania. Jedným z ničiteľom vzťahov môžeme nazvať aj sociálne siete, kde sa všetci uberáme  pri náznaku konfliktu, za ktorý samozrejme môže len tá druhá strana. Len málo z nás je naozaj schopných priznať si chybu a napraviť ju. Predstavte si,že  v minulosti ľudia nemali ako utiecť zo situácie, ktorej museli čeliť. Nezavolali kamarátovi ,kamarátke. Neriešili problémy na internete, pretože žiadny nebol. Konflikt vo vzťahu sa musel riešiť a to ničím iným, ako teraz postrádanou komunikáciou, pretože tá tvorí  vzťah samotný. Je ľahšie utiecť a tváriť sa, že sa nás to netýka a presne toto je dôvod prečo vzťahy dnes trvajú tak krátky čas. Myslím,že to je jeden z príkladov, prečo naše minulé generácie vydržali spolu niekoľko desaťročí. Nehovorím,  že nemali na výber,  pretože doba kybernetiky bola v  nedohľadne. Ale hľadali riešenia a nie predvoľbu najlepšej kamarátky,ktorá do vzťahu vidí viac ako obaja zúčastnení alebo  niekoho prihláseného na facebooku.  Keď sa pozrieme ešte hlbšie do minulosti , ľudia nemali žiadne  televízory , jediné čo im ostávalo bola komunikácia v rodine. Bavili sa  so svojimi deťmi a medzi sebou navzájom, Teraz hľadíme do mobilov a  stávame sa ich otrokmi. Neostáva nám čas  na rozhovory a prechádzky ,pretože niečo ´´podstatné´´ sledujeme na mobiloch ,ktoré nosíme pri sebe 24/7. Hovorím v množnom čísle,pretože aj ja sa občas prichytím ako pozerám do telefónu a potom si vlastne uvedomím,že sledujem niečo, čo ani  nie je podstatné a venujem tomu čas. 

Chcem tým len povedať, že tak ako moderná doba a jej vymoženosti spája ľudí, tak tak ich aj rozdeľuje. Či už je to tak alebo onak asi to môžeme zvaliť na dobu , v ktorej žijeme. Alebo aj nie....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kováčik je naozaj špeciálny prokurátor. Ako chráni mocných?

Ako sa špeciálny prokurátor Dušan Kováčik rozhodol trestať Vasiľ Špirko. Vraj nemlčal, keď mal.

ŽENA

Vojvodkyňa Kate porodila druhého syna

Do britskej kráľovskej rodiny pribudol ďalší člen.


Už ste čítali?