Dokonalá mama

Autor: Jana Križanová | 10.4.2018 o 16:29 | Karma článku: 1,04 | Prečítané:  265x

Ako správne vychovávať dieťa alebo ktorá mama je tá najlepšia.  Túžby a pocity máme každý iné , a tak to je aj pri našich deťoch.  

Každý deň počúvam, ako matka nejaké rady a názory od skúsených mamičiek a starých mám,ktorých rady sú tie najzaručenejšie a nedajú na ne dopustiť.  Čim mnohonásobnejšia mamička,tým sú snahy väčšie a presvedčivejšie. Ich najlepšou korisťou sú mladé novomamičky,ktoré su samozrejme neskúsené a vyzerajú častokrát stratené v role matky. Nehovorím,že spomínané rady sú zlé alebo nepotrebné, to samozrejme nie. Veď mne ako prvorodičke neraz dobre padla rada skúsenej mami.  Ale je tu jedna a najdôležitejšia vec. A to,že každé babo je iné. Má iné vlastnosti a potreby či už jedla alebo spánku.  Ak môžem povedať za seba  , mne to robilo nejakú dobu problém  nájsť akýsi súlad ,aby mi všetko išlo ako ´´dokonalým mamámˇˇ
Nemyslím si ,že existuje dokonalá matka alebo každá matka je dokonalá. Viete, ako som spomínala každé dieťa má iné potreby a trvá mu než si navodí akýsi režim a zosúladi sa s mamou. Som toho názoru,že každá matka je tou najlepšou matkou pre svoje dieťa.  A tak ako jej bolo dané byť matkou, tak tak jej bolo dané dieťa  pre ňu. Vzťah medzi matkou a dieťatom je jedinečný a nemôžme tvrdiť,že tvoje dieťa má spať tak a tak. Osobitosť každého jedného z nás je nejakým spôsobom daná.  Možno nás má naše dieťa niečomu priučiť alebo ukázať nám ,v čom by sme mali pridať a možno si určiť správne priority.  

Nech už je to ako chce byť mamou je vzácnosť a nech už je vaše dieťa zlé či dobré, je to to pravé dieťa pre vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kováčik je naozaj špeciálny prokurátor. Ako chráni mocných?

Ako sa špeciálny prokurátor Dušan Kováčik rozhodol trestať Vasiľ Špirko. Vraj nemlčal, keď mal.

ŽENA

Vojvodkyňa Kate porodila druhého syna

Do britskej kráľovskej rodiny pribudol ďalší člen.


Už ste čítali?