Dokonalá mama

Autor: Jana Križanová | 10.4.2018 o 16:29 | Karma článku: 1,10 | Prečítané:  373x

Ako správne vychovávať dieťa alebo ktorá mama je tá najlepšia.  Túžby a pocity máme každý iné , a tak to je aj pri našich deťoch.  

Každý deň počúvam, ako matka nejaké rady a názory od skúsených mamičiek a starých mám,ktorých rady sú tie najzaručenejšie a nedajú na ne dopustiť.  Čim mnohonásobnejšia mamička,tým sú snahy väčšie a presvedčivejšie. Ich najlepšou korisťou sú mladé novomamičky,ktoré su samozrejme neskúsené a vyzerajú častokrát stratené v role matky. Nehovorím,že spomínané rady sú zlé alebo nepotrebné, to samozrejme nie. Veď mne ako prvorodičke neraz dobre padla rada skúsenej mami.  Ale je tu jedna a najdôležitejšia vec. A to,že každé babo je iné. Má iné vlastnosti a potreby či už jedla alebo spánku.  Ak môžem povedať za seba  , mne to robilo nejakú dobu problém  nájsť akýsi súlad ,aby mi všetko išlo ako ´´dokonalým mamámˇˇ
Nemyslím si ,že existuje dokonalá matka alebo každá matka je dokonalá. Viete, ako som spomínala každé dieťa má iné potreby a trvá mu než si navodí akýsi režim a zosúladi sa s mamou. Som toho názoru,že každá matka je tou najlepšou matkou pre svoje dieťa.  A tak ako jej bolo dané byť matkou, tak tak jej bolo dané dieťa  pre ňu. Vzťah medzi matkou a dieťatom je jedinečný a nemôžme tvrdiť,že tvoje dieťa má spať tak a tak. Osobitosť každého jedného z nás je nejakým spôsobom daná.  Možno nás má naše dieťa niečomu priučiť alebo ukázať nám ,v čom by sme mali pridať a možno si určiť správne priority.  

Nech už je to ako chce byť mamou je vzácnosť a nech už je vaše dieťa zlé či dobré, je to to pravé dieťa pre vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súd odsúdil Rybaniča, dostal tri roky podmienečne

Filip Rybanič sa musí Kaliňákovi ospravedlniť.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Rybanič hazarduje s basou

Možno porušovanie zákona ospravedlniť bohumilým úmyslom?


Už ste čítali?